پشتیبانی آنلاین

برای ارتباط مستقيم لطفا بر روی لینک پشتيبانی آنلاین کلیک کنید.


تیم فنی شرکت جاده ابربشم رایانه در هرزمانی با شما در پشتیبانی فنی سرورها و استوریج ها همکاری می نماید این همکاری می تواند شامل بررسی یک مشکل و یا راهنمایی خرید باشد . زمانی که مشکل خاصی در سیستم سرورهای شما بروز کرده قبل از هر کاری با تیم فنی شرکت تماس حاصل فرمائید تا راهنمایی های لازم را دریافت کنید .
لذا تمامی پرسنل شرکت ، آماده ارائه خدمات مهندسی فروش و هر گونه مشاوره در زمینه مراکز دیتا ، تجهیزات ذخیره ساز (SAN) و راه حل های ذخیره و بازیابی اطلاعات را به مدیران انفورماتیک سازمانها و ارگانهای ذیربط با کمال میل تقدیم می دارند. برای پیوستن به گروه جاده ابریشم رایانه در تلگرام ، لینک زیر را در تلگرام اضافه نمائید.


فروش ويژه

  • فروش ویژه محصولات اچ پی 

ارتباط با ما

T: (021) 88 750 650
F: (021) 88 76 18 16

E: info@abrishamrayaneh.com
E:sales@abrishamrayaneh.com
E: info@serverhp.ir
E: sales@serverhp.ir

سرور اچ پی g9 , سرور اچ پی قیمت , سرور اچ پی در ایران , سرور اچ پی دست دوم

مطالب علمی

HPE Synergy

محصول جدید شرکت HP با هدف کاربردی برای دیتاسنترها ، رایانش ابری و Big Data توسط ین شرکت در اواخر سال 2015 تولید و در حال حاضر نیز سری 12000 آن روانه بازار شده است . این محصول از نظر ظاهری شبیه محصولات HPE Blade Server میباشد . با این محصول Compute، Storage و Fabric همیشه به صورت یک Pool که شامل تمامی منابع میباشد ، در دسترس بوده و براساس نیازهای آنی و خاص هر Application قابل پیکربندی در همان لحظه میباشد .

Storage : متحد سازی ذخیره سازی با چگالی بالا برای DAS، SAN  ، SDS، File ، ....
Fabric : مقیاس پذیری ارتباطات در مقیاس Rack سبب حذف سوئیچهای TOR میگردد .
Compute : ظرفیت رایانه بر اساس حجم کارهای فیزیکی ، مجازی و مبتنی بر نیاز فایل پیکربندی میباشد.
شروع به تولید انبوه اولین ماژول 128 گیگابایتی از نوع DDR4 

شرکت سامسونگ نخستین حافظه 128GB DDR4 را ساخت ، گفتنی است که حد آخر حافظه های DDR4 به لحاظ تئوری 128GB می باشد که هم اکنون به واقعیت پیوسته است . ماژول 128GB TSV DDR4 شامل 144 تراشه ، مدل DDR4 ، که در 32 پکیج 4GB-DRAM قرارداده شده است که هر کدام شامل چهار تراشه  20نامومیتری با حافظه 8 گیگابیتی که به روش cutting-edge TSV packaging technology مونتاژ شده است ، می باشد . شرکت سامسونگ با استفاده از 128GB TSV DDR4 RDIMM یک راهکار پیشرفته و قدرتمند برای سرورهای نسل بعدی فراهم می نماید تا با سرعت 2400Mbs و با کاهش 50 درصدی استفاده از برق به راندمانی تقریبا دو برابر دست یابند.

برگرفته از سایت : http://www.samsung.com/semiconductor/about-us/news/24441

بخش فنی شرکت جاده ابریشم رایانه 

مزایای کلیدی استفاده از تکنولوژی Secure Digital (SD)card در سرورهای HP

صرفه جویی در مصرف انرژی :

استفاده از ترکیب کنترلرهای SD و Flash Media Cards در سرورهای HP، از کم مصرفترین راه کارهای موجود در مارکت می‌باشد. در بالاترین وضعیت مصرف در سرورهای HP، وات کنترلرهای SD بهمراه Flash Media Cards از 2وات تجاوز نمی‌کند. لازم به ذکر است که مصرف برق در روشهای ذخیره سازی جایگزین مانند SAS به میزان 5 الی 10 وات برای کنترلر SAS و به میزان 5 الی 10 وات برای هر درایو SAS میباشد و این جایگزینی سبب 80-90٪ صرفه جویی در بودجه برق در ذخیره سازی می‌گردد.

صرفه جویی در مصرف سیستم سرمایش :

از آنجایی که با مصرف انرژی، گرما تولید شده و در نتیجه به سرمایش نیاز است، با کاهش تخصیص انرژی، مقدار سرمایش مورد نیاز نیز کاهش مییابد. با به کار نگرفتن HDDها نیز میتوان پی به صرفه جویی های رده دوم در سرمایش برد. HDDها معمولا در نزدیکی دریچه های هوا قرار دارند و همچنان که راه جریان هوا را تنگ می¬کنند باعث گرم شدن آن نیز میشوند. با جایگزین ساختن HDDهای مکانیکال با هاردهای SSD، جریان هوای بهتر و با دمای کمتری خواهیم داشت در نتیجه نیاز به سرمایش، کاهش پیدا خواهد کرد.با استفاده از تکنولوژی ذخیره سازی SD Flash Memory سبب کاهش تولید گرما می‌گردد که این مسئله سبب کاهش مصرف انرژی جهت سیستم سرمایش در مراکزداده می‌گردد.

امنیت :

ProLiant SD cardها بر خلاف دیگر راهای ذخیره سازی که براحتی و بدون باز کردن درب سرور قابلیت دسترسی از خارج را ندارند و در داخل شاسی نصب می¬گردند. این ویژگی می¬تواند درجه¬ای مضاعف از امنیت را، برای سایت‌هایی که نگران تجهیزات با قابلیت دسترسی از خارج هستند، فراهم سازد. این ذخیره سازها همچنین می¬تواند به صورت فیزیکی قفل شوند تا از انجام هرگونه عملیات نوشتن بر روی آن جلوگیری بعمل آورده و امنیت بیشتری در تنظیمات boot سرورها اعمال نماید.

ارتعاش :

برخی تنظیمات مانند اطلاعات Boot Sector در ذخیره سازها به هرگونه ارتعاش و لرزش حساس بوده و در صورت قرار گرفتن در معرض شدید ارتعاشات، سبب Crash سیتم و از ایجاد اختلال در سرویس دهی می‌گردد که این مسئله در در ذخیره سازهای چرخشی یک مشکل بوده اما در راهکار¬های ذخیره سازی به شیوه SSD تاثیری ندارند.

سرعت :

هرچند نسل های قبلی فناوری SD اعتبار خوبی را در زمینه سرعت و قابلیت اطمینان در دسترسی به Data را نداشته اند، ولی در نسلهای جدید سرعت خواندن SD به شکل قابل توجهی بیشتر از سرعت نوشتن آن است، بنابراین باعث میشود سرورهایی که از SD boot استفاده می کنند، در بخش تنظیمات بر پایه خواندن، عملکرد بسیار خوبی را ارائه دهند. لذا، از آنجایی که اکثر عملیات IO (پس از Boot شدن) بر پایه خواندن هستند (معمولا 70% خواندن در مقابل 30% نوشتن) به روش SD boot فرصت خودنمایی خوبی داده میشود.

هزینه :

کیت های ProLiant HP Media در بازار راهکارهای ذخیره سازی، دارای قیمت گذاری های بسیار رقابتی هستند. ویژگی های موجود در کیت های چندرسانه ای HP در کلاس کاری خود و در تمامی ابعاد بهترین هستند. صرفه جویی در مرحله اول با انتخاب SD boot به جای controller/drive comboها به دست خواهد آمد. دسترسی به صرفه جویی در مرحله دوم با توجه به صرفه جویی در مصرف انرژی دور از دسترس نیست. صرفه جویی در مرحله سوم با توجه به استفاده از روش SD boot و کاهش هزینه های زیر بنایی سرمایش بدست می‌آید.

نویسنده : بخش فنی شرکت جاده ابریشم رایانه